Nemecko usporiada v Sindelfingene medzinárodný kongres k 80-ke E. von Dänikena

Autor: Roman Bednár | 27.3.2015 o 16:13 | Karma článku: 1,24 | Prečítané:  158x

Zatiaľčo naša spoločnosť a predovšetkým jej konzervatívna časť a zástupcovia klasickej vedy odmietajú možnosť existencie mimozemských civilizácii  a už vonkoncom nepripúšťajú , že v minulosti mohol existovať bezprostredný kontakt s nimi na našej planéte, tak čoraz viac ľudí túto možnosť pripúšťa, medzi nimi aj renomovaný, už mŕtvy americký astrofyzik, ceskeho pôvodu - Hynek.

Zatiaľčo naša spoločnosť a predovšetkým jej konzervatívna časť a zástupcovia klasickej vedy odmietajú možnosť existencie mimozemských civilizácii  a už vonkoncom nepripúšťajú , že v minulosti mohol existovať bezprostredný kontakt s nimi na našej planéte, tak čoraz viac ľudí túto možnosť pripúšťa.
Najväčším priekopníkom tejto tézy je nesporne Erich Däniken (narodený 14. apríla 1935), ktorý sa stal s takmer 70 miliónmi predaných kníh aj najčítanejším autorom literatúry faktu na svete. 

Fakty, ktorými dokazoval svoju tézu o návštevách Mimozemšťanov na našej planéte sa nikomu nepodarilo vyvrátiť. Medziiným uvádza, že ešte nikto nevysvetlil, ako "dokázali" naši pradávni predkovia bez techniky na rôznych, od seba veľmi vzialených miestach zemegule vybudovať podobné gigantické stavby a monumenty. Ďalej sa Däniken pýta, prečo sa všetky religiózne kulty zakladajú na viere v "bohov", ktorí prišli na Zem z "neba", alebo iná jeho otázka - prečo viaceré religiózne rozprávania hovoria o tom, ako boli niektorí vyvolení vzatí "bohmi" do nejakého letového objektu a bolo im ukazované ako vyzerá zemský povrch z veľkej výšky.

Moja prvá kniha, ktorá mi vyšla v roku 1993 na Slovensku, keď som sa po dlhých rokoch exilu na Západe vrátil do vlasti, niesla titul Proroctvá a tajomstvá kozmu a jej vydavateľ, básnik Gustáv Hupka, majiteľ vydavateľstva ARS STIGMY, ma na jej základe v slovenských médiách označil ako "slovenského Dänikena", s čím som len z časti súhlasil, lebo "dänikenovsky ladené" boli v nej len tri kapitoly. V každom prípade som ale mal blízko k niektorým tézam a hypotézam Dänikena a aj sám som rozvinul a postuloval niektoré vlastné tézy v tejto veci.

Medzinárodný kongres  v nemeckom  Sindelfingene na počesť veľkého Ericha Dänikena sa bude konať v dňoch 11. a 12. apríla a zúčastní sa ho viacero jeho obdivovateľov a renomovaných nasledovníkov, ktorí budú mať v rámci bohatého programu odborné prekážky. Na záver druhého dna vystúpi s prednáškou aj sám oslávenec von Däniken.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Titul venoval Sagan manželke a šampiónovi, ktorý zahynul

Využil jedinú šancu, ktorú mal. Má tretí titul majstra sveta.


Už ste čítali?